WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY !!! Szkoła Podstawowa w Regnowie, Regnów 95, 96-232 Regnów, tel. 46/8131670

Aktualności

16 grudnia 2020 16:33 | Aktualności

Jasełkowych wspomnień czar

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. To czas, kiedy nasza szkoła lśniła blaskiem przystrojonych w klasach i na korytarzach choinek, rozbrzmiewała dźwiękiem kolęd i pastorałek.  

Najpiękniejszą z tradycji bożonarodzeniowych w naszej szkole były jasełka. Od 2002 roku, co rok mogliśmy przeżywać historię narodzin Jezusa. Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Uczniowie dokładali wielu starań, aby jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Występy były niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli jak i zaproszonych gości.

Nauka zdalna przerwała nam tą osiemnastoletnią tradycję. Pragniemy jednak wrócić wspomnieniami do tych niezapomnianych, pięknych chwil, dlatego umieściliśmy
na szkolnym Facebooku fragment występu z 2018 r.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Uczniom i ich Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Niepedagogicznym oraz Przyjaciołom Szkoły, by tegoroczne Święta (choć w pandemii) były jednymi z piękniejszych. Niech będą one czasem spędzonym w gronie rodzinnym, bez pośpiechu, trosk i zmartwień, a wigilijne światło niech da wszystkim poczucie bezpieczeństwa i pozwoli z optymizmem spojrzeć w przyszłość.

Samorząd Uczniowski

Przeczytano: 94 razy. Wydrukuj|Do góry