
III Bieg-Marsz Papieski Regnów 2018-05-2018
Dnia 27 maja 2018 r. w Regnowie odbył się III Bieg-Marsz Papieski. Ponad 300 osób udekorowanych w szarfy koloru żółtego z wizerunkiem św. Jana Pawła II wstawiło się na plac kościelny, gdzie znajdował się start biegu-marszu. Wszyscy uczestnicy mieli do pokonania dystans 2,6 km. Bieg-marsz nie był wyścigiem, nie prowadzono żadnej klasyfikacji, każdy kto pokonał dystans biegnąc, czy maszerując we własnej intencji był zwycięzcą. Po ukończonym biegu wszyscy uczestnicy otrzymali butelkę wody mineralnej i „papieską kremówkę”.
Po wysiłku fizycznym wszyscy mieli możliwość obejrzenia części artystycznej na cześć św. Jana Pawła II w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Ciasia w Regnowie.
Na zakończenie uroczystości zdeklarowani uczestnicy biegu brali udział w losowaniu talonów loterii fantowej. Ostatnią atrakcją dnia były balony z helem, wyposzczone do nieba jako symbol duchowych pozdrowień dla św. Jana Pawła II w 98. rocznicę urodzin.
Organizatorzy III Biegu-Marszu Papieskiego –Szkoła Podstawowa im. Władysława Ciasia w Regnowie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Regnowie dziękują wszystkim uczestnikom biegu-marszu za ich wysiłek włożony w pokonanie trasy.
Szczególne słowa podziękowania organizatorzy kierują do : LGD Kraina Rawki, Banku Spółdzielczego w Białej Rawskiej, pani Bogusławy Gierlich, pana Dariusza Grzywaczewskiego, Stowarzyszenia „Razem dla Regnowa”.
Ponadto organizatorzy składają podziękowania: panu Witoldowi Szymańskiemu i ratownikom medycznym za obsługę medyczną, Komendzie Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej za zapewnienie bezpieczeństwa na trasie biegu-marszu, panom ze służby porządkowej, którzy zabezpieczali bieg, wójtowi Gminy Regnów p. Tomaszowi Wojalskiemu oraz księdzu proboszczowi Dariuszowi Karpińskiemu.